Jaké oblečení vybírat pro autisty

Specifika oblečení autistů

obleceni pro autistyJak se autisté staví ke svému oblečení? Autisti většinou musí mít všechny cedulky odstraněny na svém oblečení, protože nesnesou pocit, když je to škrábe. Můžou mít také problém s oblékáním ponožek. Dost často si je navlékají a svlékají stále dokola a trvá docela dlouho, než jsou se stavem spokojeni a to může zabrat docela dost času. Svetry je zase mohou naopak dráždit a být nepřijemné pro ně. Dále mívají problémy s výběrem džín, nebo jiných kalhot. Velice často se zdají být všechny džíny buď moc malé, nebo moc velké a tak může být výběr kvalitního a pohodlného oblečení pro vašeho autistu trochu možná náročné a stresující. Někteří autisté nesnesou nic mít na lýtkách a to bývá problém v zimních a podzimních chladných a pro autisty nepříjemných ročních obdobích. Díky tomuto se stává z oblékání noční můra pro mnoho rodičů dětí s autismem.

Další co autisté moc nemusí jsou čepice a pokrývky hlavy, proto jim může prochladnout hlava v zimě, ale zase v porovnání s jinými problémy to není zas až takový veliký problém.

Barvy oblečení nesedí?

Obléká se vaše díte tak, že mu barevně nesouzní jeho oblečení? Autisté s tím mívají též větší problémy. Ale z tohoto byste si neměli dělat moc těžkou hlavu, více důležité je aby se v tom vaše dítě cítilo pohodlně a nic ho nedráždilo. A na barvě zase tolik nezáleží, pokud to nevadí vašemu dítěti. Pro autisty můžete klidně kupovat oděvy, které mají stejnou barvu. Autisté budou mít nejradši oblečení s šedou až černou barvou, prostě barvy, které nedráždí a nepřitahují moc pozornost.

Jaké oblečení tedy vybírat?

Jaké oblečení tedy máme vybírat pro autisty? Nejlepší oblečení co koupit pro autisty je kupovat pohodlné oblečení, které není barevně provokativní. Na druhou stranu je výběr pro vašeho autistu velice individuální záležitostí pro všechny rodiče. Ale nejdůležitějším je vybrat pohodlné oblečení.

Holkám můžete koupit legíny, protože jsou pohodlné a ty moc mladým autistkám nevadí.

A kde kupovat oblečení pro autisty? Doporučujeme oblečení na kusta.cz, kde si můžete vybrat oblečení z jejich katalogu.