Výběr produktů na internetu

Výběr spotřebičů i dalších produktů může být pro dospělého autistu stresující záležitostí a nejen pro autistu. Mnoho lidí stráví hledáním potřebných informací k danému produktu nebo spotřebiči mnoho hodin a může se tak dostat do nepříjemné rozhodovací paralýzy. Rozhodovací paralýza se tvoří díky získání mnoha infromací a navíc tyto informace mohou být například více či méně protichůdné.

Jak nestrávit na internetu celý den nákupem spotřebičů

Díky hledáním mnoha informací můžete zabřednout do hlubin internetu a najednou nevíte kam se podělo vaše odpoledne, nebo ještě hůře, kam se poděl celý den. Není i výjimkou, že někteří lidé stráví vyhledáváním informací o spotřebičích i mnoho dní. A neulehčují nám to i recenzní servery jako je Heureka, protože zde se můžete dostat do nekonečného cyklu čtení uživatelských recenzí. Nakonec si tak nevyberete žádný vhodný spotřebič, protože jich je prostě mnoho včetně parametrů u různých přístroju.

Například nákup spotřebiče, jako je vysavač se tak může stát procesem na mnoho dní. Ale nevěště hlavu, je to jedno řešení. Můžete využít například recenzní portál Testino, na kterém už najdete předpřipravené články, kde se dozvíte všechny potřebné informace a dokonce jste z nich směřování do toho nejlepšího e-shopu, takže během pár kliknutí si ušetříte nejen celé dopoledne ale i několik dní zbytečným hledáním.

Díky čtení tohoto portálu se dozvíte jen ty nejpotřebnější informace, které jsou nutné k vybrání toho nejlepšího spotřebiče. Zároveň jsou články napsány tak, aby to nedělalo problémy soustředit se a číst.

Dozvíte se tak, po jakých kritériích máte efektivné jít, abyste neztratili celý den a nesoustředili se na špatné specifikace produktu. Dozvíte se například o mýtech, které jsou vyvrácené, ale spousta lidí jim stále věří a nakupuje tak spotřebiče špatně. To ulehčuje výběr nejen lidem s autismem ale i s jinými poruchami, kdy by se tak dostali do nekonečného cyklu pročítání internetu a věřte, že na internetu je informací doopravdy přehršel.

Rozhodovací paralýza

Již jsme se v úvodu zmínili o rozhodovací paralýze, která nastává při přehršelu informací a může nás tak postihnout při vybírání vhodného spotřebiče. Nyní si ji tedy pojďme popsat detailněji.

Rozhodovací paralýza je psychologickým jevem, kdy se člověk nemůže rozhodnout pro správnou variantu. Pokud tímto trpíte, tak s následným výběrem produktu nebudete nakonec nikdy spokojeni. Protože si budete říkat: „Co když byl ten jiný produkt lepší?“. A povede to k tomu, že se nikdy nerozhodnete pro ten správný produkt. Proto vám pomůže například již zmíněný server na nezávislé testování spotřebičů.

Při rozhodovací paralýze je důležité minimalizovat přehršel možností ideálně na 2 výrobky a nejlépe na jeden spotřebič. Proto si vytyčte nejdůležitější parametry a podle toho vyberte ten nejlepší model.

Snad vám toto alespoň trochu pomůže při výběru nových spotřebičů, protože není nic horšího než se dostat do nepříjemného stavu rozhodovací paralýzy.